logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 15 marca 2024 06:34

Złocieniec na 16 południku - festiwal podróżniczy

Niewiele już czasu pozostało do festiwalu podróżniczego Złocieniec na 16 Południku. To ósma edycja tego jednego z większych wydarzeń podróżniczych Pomorza Zachodniego. Co się wydarzy w Złocieńcu w trzecim tygodniu marca? Zaglądamy do programu, bo jest w czym wybierać.

Pierwszą ciekawostką, którą warto wiedzieć, to że organizator Złocieniecki Ośrodek Kultury przygotował oprócz festiwalu dla dorosłych podróżników wersję dla tych mniejszych. Nazwano ją 16 Południk KIDS. W niej wyróżniono te najciekawsze wydarzenia dedykowane właśnie dzieciom i młodzieży.

Wracając do pierwszego dnia festiwalu rozpocznie się on po południu. Otwarcie planowane jest na 17.45. Później Robb Maciąg zabierze widzów rowerem przez najwyższe przełęcze świata.

Zaraz po nim odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim. Jacek Karczewski, przyrodnik, aktywista i uparty popularyzator Przyrody. Ma odlot na punkcie ptaków. Zobacz ptaka, to jego ostatnia książka, o której właśnie będzie mówił podczas spotkania w Złocieńcu. Trzecim punktem piątkowej „rozgrzewki” będzie koncert zespołu Ludojad.

Sobota to chyba najbardziej obfity dzień jeśli chodzi o festiwal. Rozpocznie się wcześnie rano. Już o 8 wszyscy chętni wybiorą się na spacer przyrodniczy pt. Zobacz Ptaka. Później przyjdzie czas na warsztaty zarówno dla dorosłych jak i te dedykowane właśnie dzieciom.

Będą warsztaty libańskie z Michaliną Kupper, warsztaty tybetańskie z Robbem Maciągiem czy tajemnicze rodzinne warsztaty robienia warzyw przygotowane przez orkiestrę warzywną PaprykaLaba. Czy uda im się zagrać na warzywach? Tego nie wiemy, ale jest plan aby wystąpili tego samego dnia podczas krótkiego koncertu – zaprasza Zdzich Rabenda, dyrektor programowy festiwalu.

O godzinie 13 zrobi się trochę poważniej. Michalina Kupper zabierze słuchaczy na Antypody. Będzie to podróż po Australii, Nowej Zeladnii i Papui Nowej Gwinei. Tajemnice kuchni Pomorza Zachodniego zdradzi Grażyna Szuba, a Weronika Mliczewska pokaże jak wygląda Wielkanoc wśród ludności Cora w Meksyku. Na scenie nie może zabraknąć Wojciecha Ganczarka. Przyjedzie on z opowieścią o Ameryce Łacińskiej i jego podróżach na rowerze. Tego dnia również zaplanowano film. Będzie to produkcja w reżyserii Mikaela Lypinskiego „Bezdroża”. Po filmie spotkanie z reżyserem.

Wydarzeniami na które wszyscy czekają są oczywiście spotkania z himalaistą Adamem Bieleckim i Przemkiem Kossakowskim.

W niedzielę ponownie ruszą warsztaty. Będzie herbatka u Sułtana i warsztaty o Anaruku. Na festiwalu pojawią się planszowe gry z całego świata. Pokaże je stowarzyszenie „Psia Kostka”.  O 11. rano zaprezentowany zostanie film Kahy Hoffman, a warsztaty pt. „Świat je ryby na surowo” poprowadzą Olin Gutowski i Tomasz Łajczak. Olin będzie jeszcze później o powiadał o wyprawach wędkarskich do Szwecji i Norwegii.

Tego dnia będzie można również zobaczyć film „Long Way” Weroniki Milczewskiej, a Zdzich Rabenda pokaże jak wyglądają freegańskie podróże kulinarne.

Niedziela to również spotkanie z Natalią Mileszyk. Będzie dzięki niej spojrzeć na Iran kobiecym okiem. W programie jest także spotkanie z Pawłem Drozdem, a do Indii w swoim recitalu muzycznym zabierze wszystkich Olga Mytnik.

Głównym miejscem wydarzeń będzie Złocieniecki Ośrodek Kultury i Kino Mewa przy ul. Połczyńskiej 6. Wcześniej odbędą się także specjalne warsztaty, które organizator zorganizuje w szkołach 

W załączeniu przesyłamy również materiały graficzne i zdjęcia.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt ze Złocienieckim Ośrodkiem Kultury

  • Połczyńska 6, 78-520 Złocieniec
  • tel. 94 367 14 55, tel./fax 94 367 11 39,
  • tel. kom. 609 134 222
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół organizacyjny

Złocieniec na 16 południku - festiwal podróżniczy

https://www.facebook.com/16Poludnik.org

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus